mixxt

Zarejestruj się!

Witaj w mixxt!

Komentarze.do zamieszczanych wierszy

link this post Dodano w 08.10.2012

W zamyśle pewnie było, aby każdy mógł się z komentarzem na temat swojej twórczości zapoznac, a ewentualne obraźliwe treści skasować.

Niestety, mozliwość moderacji obcych tekstów pod wierszami, skutkuje tym, że wszystkie, choćby najbardziej merytoryczne teksty, jesli nie wielbią autora, są przez niego usuwane.

Tą metodą portal stanie sie "meliną" samozachwyconych wieszokletów, którzy bedą sobie "wklejać" najzwyczajniejsze gnioty, sami sobie wzajem je czytać i co najwyzej - tylko chwalić.

Ręki do tego nie bedę przykładał, bo nikt (są bardzo nieliczne wyjątki) tu prawdy (choćby subiektywnej) o swojej "twórczości" znać nie chce.

Czy ktoś ma inne na ten temat zdanie?

The author has edited this post (w 08.10.2012)

Myślę że Ci którzy nie chcą znać prawdy o sobie prędzej czy później znikają.

Portal ma w zamyśle otwartą formułę. I taki jest.

A gnioty są wszędzie- nie trzeba się nad nimy pochylać.

Trzeba pisać swoje. Może ktoś je polubi.

Ja lubię czytać pana teksty.

Pozdrawiam

"Tą metodą portal stanie sie "meliną" samozachwyconych wieszokletów, którzy bedą sobie "wklejać" najzwyczajniejsze gnioty, sami sobie wzajem je czytać i co najwyzej - tylko chwalić."

Ma Pan rację. Cenzurowanie negatywnych komentarzy zaprzecza idei portalu poetyckiego, ucina wszelki twórczy dialog, a przecież jest on niezbędny w takiej internetowej społeczności. (Z nostalgią wspominam jej dawne wcielenie.) 

Czy nie lepiej, jeśli nie chce się słyszeć krytycznych głosów, założyć sobie osobnego bloga i publikować tam swoje teksty, zamiast zaśmiecać nimi portal?

Tak, najlepszym rozwiązaniem jest po prostu nie pochylanie się nad nimi. Myślę, że z czasem będzie ich coraz mniej. 

Zgadzam się z "nie pochylaniem się" nad nimi. Ma ten portal sporo wad ale ma też zaletę jest otwarty!
link this post Dodano w 09.10.2012

Bogusławie Drogi.

Ja nic o wadach portalu nie piszę. Ja cieszę się, że ma formułę otwartą.  Ja tylko apeluję do wklejających tu swoją "twórczość".

Dojrzałość poetycką, lub chęć osiągnięcia tej dojrzałości poznaje sie po reakcjach autora na własną pracę. Po reakcjach nie cioci na imieninach, a obcych ludzi.

Ja nie mam żadnego interesu w tym, aby całkowicie obcemu mi człowiekowi, pisać pochwały, gdy na nie nie zasługuje, lub pisać krytycznie, gdy utwór, moim zdaniem, dobry.

Ostatnio poświęciłem trochę czasu i przejrzawszy niektóre wiersze, napisałem pod nimi co sądzę. Nie pisałem zdawkowo, a opisując mankamenty, zwracając uwagę na zastosowanie jakichś rozwiazań  itp.

Wszystkie te komentarze poginęły, skasowane przez autorów. Zapewne niezadowolonych, że nie piałem z zachwytu.

To jest droga donikąd.

Zastanawia mnie też brak całkowity samokrytycyzmu, brak oczytania, aby choć przekonać się jak piszą inni zarówno w poezji białej jak i rymowanej.

Samozadowolenie z napisania czegokolwiek, powiedzmy "gniota", w którym roi sie od frazesów, banału, w którym widać, że autor nie ma nic do powiedzienia od siebie, poza powtarzaniem zasłyszanych stereotypowych  stwierdzeń i ogólników jest porażające.

Tak samo fakt, że ktoś chcący pisać wiersz np: rymowany, nie ma bladego pojęcia co to jest średniówka, akcent wewnątrzwersowy, co to jest epitet, inwersja, przerzutnia, itp - zadziwia mnie, jako że brak "warsztatu" skutkuje płodzeniem potworków na poziomie szkoły podstawowej przez niezbyt rozgarniętego ucznia.

Mniemanie o sobie natomiast na poziomie co najmniej Zagajewskiego, Brylla, czy Dehnela.

Pozdrawiam.

The author has edited this post (w 09.10.2012)

Cieszy mnie pana obecność tutaj i chęć wyrażania swoich opini. Ja nie mam w zwyczaju kaswoania jakichkolwiek komentarzy.
Nie wiem skąd u ludzi taka niechęć do "krytycznych" uwag. Może to z braku poczucia własnej wartości. Nie wiem. Znam też mnóstwo ludzi znanych  nie przyjmujących  takich uwag. To ich problem. Mnie cieszą Ci ludzie którzy  mają  do siebie dystanas i starają się przy krytycznych uwagach spojrzeć na siebie i swoją twórczość z innej strony. To są ludzie godni uwagi. Reszta, cóż reszta. Jest a jakoby ich nie było. Mam nadzieję że więcej będzie tych z dystansem do rzeczywistości, świata i ludzi.

Z drugiej strony pozostałych należy zachęcać do pozytywnaj oceny rzeczywistości i ludzi.

uuuuuuu. Chyba pojechałem jakoś idealistycznie.

Wracając do komentarzy. Pewnie część się nie ukazała bo nie została przez autorów zatwierdzona, nie skasowana. No cóż jak pisałem to ich problem.

Pozdrawiam

Bogusław

dodam do dyskusji informację, iż w momencie, gdy było mi dane spędzać na p.portalu dość dużo czasu i czytałem, ba komentowałem wszystko, to również był instrument pozwalający na niezatwierdzanie komentarzy, a portal, moim zdaniem, fruwał pod niebiosa więc nie demonizowałbym narzędzia w niesprawnych dłoniach samozachwytywaczy

natomiast, wiem, jak bardzo wkurza, gdy konstruktywnie udziela się wskazówek, a „wytykany” autor ma to gdzieś… rozumiem Janie Stanisławie Szanowny J

pozdrawiam intensywnie

link this post Dodano w 09.11.2013
Zapomniał wół , jak cielęciem był.We własnej mądrości zachowuje się Pan jak głupiec.Jest Pan zadufany w sobie i nie problemem jest kulawy wiersz ale narcyzm, chyba nie do zwalczenia!
Do Pama +Stary Conta-to nie, gdzieś.każdy człowiek przeżywa nawet pierwotny wstyd, co sprzyja ucieczce.Nikt nie lubi krytyki.Jeśli przedstawi się ją w racjonalny sposób, nie jest nią i nie musi!

Ciekawe o czym i do kogo Kleopatra pisze, bo temat ponad rok temu był podejmowany.

A wywody miałkie jakieś i nie bardzo wiadomo o czym.

Choć czytałem kilka wypowiedzi pod wierszami i jakąś idee znajduję.

Narcyzm jest cechą dowartościowujacą. Ja takiej potrzeby nie znajduję, bowiem od dawna założyłem, że ani wszystkim podobać się nie muszę, ani żaden poklask na inne korzyści się nie przekłada.

Stać więc mnie na komfort obojętności, zwłaszcza, że nie na forach "buduję" swoją jakość, co łatwo zauważyć Pani może. Jak zechce.

Faktem jest, że ogólnie każdy wół był kiedyś cielęciem, niemniej są cielęta spolegliwe i chętnie korzystające z rady i pomocy innych, nadto uczące się i dążące do coraz lepszych rezultatów i są cielęta zakładające, że same wszystko wiedzą, więc nikt im nic mówić nie musi i nie powinien nawet.

Ciocia na imieninach pochwali i inni niektórzy też. Po cóż chcieć więcej...

Pozdrawiam.

The author has edited this post (w 09.11.2013)
  • Statystyki: 12 Posty | 70 Wyświetleń

Logowanie

Nie należysz do tej społeczności?

Alternatywne logowanie

Użyj swojego konta z innego serwisu

Informacje o serwisie

• Szukaj:

• Nazwa serwisu

Pozytywny Portal Poetycki

• Właściciel serwisu

Bogusław Byrski

• Utworzono dnia